www.tayyareci.com                  ANA SAYFA Tayyareci Türkçe Site 444 1 JET   Kiralik ucaklar helikopterler
Tayyareci English Site
Tayyareci Deutsch Site
Sitede Arama :
 

AIRSHOW 2006 ANKARA 15-18 HAZİRAN

DÜNYA HAVACILIK SEKTÖRÜ AIRSHOW 2006’DA BULUŞACAK

 

ANKARA SEMALARINDAKİ DEV RANDEVU

CNR Yurtiçi Fuarcılık tarafından ilk kez organize edilecek ve dünyanın birçok ülkesinden katılımcıyı 15 / 18 Haziran 2006 tarihlerinde, Ankara Türkkuşu Tesisleri’nde ağırlayacak olan Havacılık, Uzay Teknolojileri ve Ekipmanları Fuarı, AIRSHOW 2006 T.C. Ulaştırma Bakanlığı ve Türk Hava Kurumu’nun desteğiyle gerçekleştirilecek.

Uçuşların ve hava gösterilerinin de yapılacağı AIRSHOW 2006 Fuarı’nın gerçekleştirileceği mekan olarak, havacılık dilini en iyi bilen ve AIRSHOW’a destek veren Federation Aeronautique Internationale ( Uluslararası Havacılık Federasyonu ) - FAI  ile iç içe yapabilmesi amacıyla Ankara seçildi.  İstanbul’un çok kalabalık olan uçuş trafiğinde gösteri uçuşlarının yapılamayacağı bilindiğinden Ankara’nın fuar için ideal hava trafiği de göz önüne alınarak bu fuar için en uygun lokasyona sahip olduğu düşünüldü.

Dünyada dengelerin değişmesiyle yeni ticaret merkezlerinin oluşmasının sonucu olarak özellikle Asya ve Avrupa arasındaki bölge sayılan Avrasya bölgesi, sözü edilen yeni ticaret merkezlerinin en önemlisi haline geldi. Batı ve Doğu kültürlerini bir arada yansıtan Avrasya bölgesi aynı zamanda bu iki bölgenin ticari bir buluşma platformu olma özelliğine de sahip. İşte bu noktadan hareketle AIRSHOW 2006 Fuarı’nın temel amacını; Batı ve Doğu üreticilerini, sektör profesyonellerini ortak bir ticari platformda buluşturmak ve ne yüksek değerde ticari fayda sağlamak oluşturuyor.

KÜRESEL FİRMALAR HAVACILIK SEKTÖRÜNÜ GELECEĞE TAŞIYOR...

Ülkemizde son dönemde uçak sayısında önemli bir artış yaşanmakta. Toplu taşıma yapan uçak firmalarının yanı sıra özel jet sayısında da son 2 yılda %100’e varan oranda artışlarla birlikte 2005 yılının başından itibaren sivil havacılıkta dünya ölçeğinde gerçekleşen gelişmeler havacılık sektörünün daha da rekabetçi olmasını sağladı. Türkiye’de özel sektör havacılık firmalarının atılımıyla ve 2005 yılı öncesine kadar sadece yurtdışı uçuşları yapan özel sektörün yurtiçi pazarda da faaliyet göstermesi hem rekabeti hem de fiyatları ucuzlatarak havayolu kullanımı 3 kat artırdı. Havayolu kullanımının artmasına paralel olarak yeni havalimanı inşaatlarına hız verildi, var olan terminaller de revize edildi. Bu sayede sektör canlılık kazandı.

DEĞİŞEN VE GELİŞEN UÇUŞ GÜVENLİĞİ EKİPMANLARI,

HAVA TAKSİLER AIRSHOW 2006’DA GÖRÜCÜYE ÇIKACAK

Havacılık sektörü güvenlik ve genel emniyet açısından en gelişmiş sektördür. CNR Yurtiçi Fuarcılık tarafından düzenlenecek AİRSHOW 2006’da uçuş güvenliği ekipmanlarının yeni nesilleri sergilenecek.

Günümüz iş yaşamında zamanın etkin yönetimi en değerli kavram haline geldi.     Ticaretin küreselleşmesi ile dünyanın her köşesinde ticaret yapan küresel firmalar, zamanı etkin kullanabilmek amacıyla seyahatlerinde özel uçaklar kiralamaya, satın almaya başladılar. Bu girişimlerin sonucunda ortaya çıkan hava taksiler günümüz küresel firmaların vazgeçilmez bir ulaşım aracına dönüştü. Hava taksilerin eski ve yeni versiyonları ve 2. el uçak satışı AIRSHOW 2006’da ziyaretçilere sunulacak.

 

AIRSHOW 2006’YA DÜNYA ÇAPINDA KATILIM

Paris AIRSHOW ve Dubai AIRSHOW fuarlarında tanıtım çalışmaları yapılan AIRSHOW 2006 Fuarı’na İtalya, İsviçre, Polonya, Almanya, Hollanda, İngiltere, Kore, Singapur, İsrail, BAE, Çin ve Brezilya’dan firmalar katılacak. Fuarın katılımcı profilini uçak, helikopter üreticileri, radar sistemleri üreticileri, uçuş kontrol ve havaalanı güvenlik teknolojileri, yer kontrol / hava trafik kontrol sistemleri, güvenlik kurtarma yangın ve emniyet sistemleri, uçuş eğitimi veren firmalar ve ikinci el uçak broker firmaları oluşturuyor. Fuarın ziyaretçi profilini ise T.C. Ulaştırma Bakanlığı, T.C. Sağlık Bakanlığı, T.C. Çevre ve Orman Bakanlığı, Belediyeler, Havayolu ve Terminal Temsilcilikleri, Havacılık ve Elektronik Mühendisleri, Havacılık Otoriteleri ve hobi olarak havacılıkla ilgilenen amatörler oluşturuyor.    

Büyük bir havacılık organizasyonu olan AIRSHOW 2006 Fuarı, havacılık sektörüne yatırım yapan, sektördeki pazar paylarını korumak / genişletmek isteyen sektör profesyonellerini bir araya getirecek.

Bölge ülkelerden üst düzey satın alma heyetlerinin ziyaret edeceği AIRSHOW 2006 Fuarı katılımcı firmaların demo gösterileri ile birçok renkli organizasyona ev sahipliği yapacak.

AIRSHOW 2006 ANKARA web sitesi

AIRSHOW 2006 ANKARA web sitesi 

www.cnr-airshow.com

Ana Sayfa    Home Page