www.tayyareci.com                  ANA SAYFA Tayyareci Türkçe Site YDK ENERJI
Tayyareci English Site
Tayyareci Deutsch Site
Sitede Arama :
 

TAYYARE ( roman )

Serdar Çekinmez'in yeni romanı "Tayyare" Yitik Ülke Yayınları'ndan çıktı

Fransa'da yaşayan genç yazar Serdar Çekinmez, "Tayyare" adlı ilginç ve sürükleyici romanıyla Yitik Ülke Yayınları'nda. Oldukça neşeli ve sürprizlerle dolu kitaplara imza atan genç yazarın daha önce "Hatice" adlı bir romanı daha aynı yayınevince yayımlanmıştı. Çekinmez'in "Tayyare" adını verdiği yeni kitabında, zengin olma hayalleriyle gittiği Şikago'da, işyerindeki seksi dilberin ayak oyunlarına kurban giden karakter Peyami, kendini kapının önünde buluverir. İşten atıldığı yetmezmiş gibi, bir süre sonra yabancı diyarlarda ırkçı aşağılamalara maruz kalan kahramanımız bu durumu kendine hiç yediremez. Türkiyeye geri dönmeye karar verir ancak bu uğurda ayırdığı son parasını da bir dolandırıcıya kaptırır. Onun buralara kadar gelmesini sağlayan dahiyane fikirlerine bu kez de memlekete geri dönebilmek için ihtiyaç duyacak, kendi uçağını kendi yapacaktır!

Dimitri, Kostas, Marie Belle ve kaptan pilot Peyami: 1930'lu, 40'lı yıllar Şikago'suna damgasını vurmuş bir avuç İstanbullu... Sizleri "Tayyare"lerine bindirip farklılığın zenginlik olduğu evrenlerine uçuracaklar.

Kitaptan:
"Beni Türkiye'ye taşıyacak uçağı kendim yapacağım. Evet, doğru duydunuz, kendime bir uçak yapacağım! Hooverkente atılmış bir uçak buldum. Atılmış dediğime bakmayın, baştan yapılırsa gökleri fethedecek kadar kanatları var. Pervaneleri hâlâ pırıl pırıl. Derdi nedir, niye hurdaya atılmış bilemedim. Ama onu tamir edebilirim. Onu gene uçurabilirim. Ve dostlar, hepinizi bana destek olmaya çağırıyorum!"

Tayyare, Serdar Çekinmez, Roman, Yitik Ülke Yayınları Mayıs 2013

Detaylı bilgi için: www.yitikulkeyayinlari.com

 

HARİKA, 5 saatte bitirdim. Ellerine sağlık sevgili Serdar ... tayyareci Celal UZAR

Copyright © 2000-2011 Tayyareci

Ana Sayfa    Home Page