SEMA BALABAN
  TAYYARECİ ONLINE BOLUMU EDITORU  
MODERATOR'E BURADAN MAİL GÖNDEREBİLİRSİNİZ

  Sosyolog. Kasım 1977 doğumlu, öz ve öz Antalyalı… Antalya’ya, denizine ve Kaleiçi’ne hayran.

Öğrenim hayatının üniversiteye kadar olan kısmı Antalya’da, üniversite dönemi ise Eskişehir’de geçti. 4 yıl yaşadığı Eskişehir’i, Açıkhava Uçak Müzesini ve her çarşamba yapılan eğitim uçuşlarındaki jetlerin sesini unutamıyor.

İstanbul takıntısı olmayanlardan, ama tarihin büyüsüne kendisini kaptırmış durumda. Ekim 2000’den beri evliliği nedeniyle İstanbul’da, Anadolu yakasında yaşıyor. Eşi, havacılık konusunda en büyük desteği, aynı zamanda sponsoru  :))

Üniversite bitiminde zorlanmadan bulduğu ilk işi, yani bankacılığı yaptı fakat, 3 sene dayanabildi. “Havacılık aşkı ve editör olma sevdası nedeniyle”, bankacılık hayatına hiç düşünmeden son verdi. Hayalindeki mesleği yapmak istediği için şu anda çalışmıyor.

Araştırma yapmayı ve yazı yazmayı çok seviyor. Özellikle de havacılıkla ilgili konularda araştırma yapmak, belge toplamak, yazıları takip etmek ona ayrı bir keyif veriyor.

Gökyüzü tutkusu, anne ve babasının ona verdiği isimle başladı. Sema= Gökyüzü

Havacılık merakı eskilere dayanmasına rağmen tayyareci.com ile tanıştıktan sonra tutkuya dönüştü ve her yeni yazıda, katıldığı her organizasyonda biraz daha büyüyor. 2004 yaz döneminde THK’nın açtığı Paraşüt kursuna büyük bir hevesle katıldı, fakat sırt kaburgasını sakatladığı için atlayamadan döndü. Ama asıl şanssızlığı son anda iptal edilen planör gezisiydi.

Eşinin, doğum günü hediyesi olarak planladığı ilk uçuşunu, Cessna 172 ile 2003 senesinde 2. pilot olarak yaptı. O gün bu gündür havalarda zaten…

Motosiklet sevdalısı, ehliyetli bir artçı. Henüz denememiş olmakla birlikte Flamenco  Dansı ilgi alanları arasında. Antonia Banderas’ın söylediği El Mariachi yazı yazmaya başlamadan önce hiç bıkmadan ard arda dinleyebildiği tek şarkı.

Tayyareci’nin gönüllü editörü olmaktan ve hayatından çok mutlu. Her türlü değişim ve yenilik taraftarı. İyi ve keyifli, ama yalnızca kendi hayatını yaşamaktan yana. Çünkü insan kaç hayat yaşarsa o kadar ölümle ölür. 

WELCOME TO www.tayyareci.com GERİBACK NEXTİLERİ BİZ KİMİZ?